آیت الله شیخ نمر امامت جمعه شهر شیعه نشین العوامیه در شرق عربستان بود و در خطبه ها و سخنرانی های خود به انتقاد از حکومت آل سعود می پرداخت که در چارچوب اقدامات فرقه گرایانه آل سعود، در سال 1390 و در پی تشدید دور جدید اعتراض‎های مردمی که از سال 1389 در قطیف آغاز شده بود، بازداشت شد.

شیخ نمر در آبان ماه سال 94  از سوی دادگاه کیفری آل سعود به اتهام واهی اقدام ضد امنیت ملی و محاربه، به «اعدام با شمشیر و به صلیب کشیده شدن در انظار عمومی» محکوم شد.

شیخ نمر باقر النمر، سرانجام در صبح روز 12 دی ماه سال 1394 به اتهام انتقاد از رژیم سعودی به همراه 46 نفر دیگر از منتقدان رژیم منحوس آل سعود اعدام شد.

تحولات و اعتراضات فزاینده مردم عربستان و افکارعمومی در اعتراض به جنایات آل سعود در به شهادت رساندن شیخ نمر باعث شده تا این رژیم با مشکلات جدی روبه رو شود و پایه های این رژیم خشونت گرا سست تر گردد.

مسئولان عربستانی از اعدام به عنوان وسیله‌ای برای ساکت کردن مخالفان استفاده می‌کنند و از طریق رعب و وحشت درصدد هستند فضای خفقان آوری را ایجاد کنند تا هیچکس جرأت نکند علنی علیه رژیم ال سعود سخنی بگوید.

این درحالی است که رژیم ال سعود علیرغم چنین رفتارهای  ضد بشری و اعدام‌های گروهی فعالان سیاسی و معترضان عربستانی مورد حمایت گسترده غرب بویژه آمریکا قرار دارد که داعیه حمایت از دمکراسی نیز دارند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *